Studium przypadku: Notipack w B2B – 30 000 zł przychodu w 2 miesiące!

Zajęło to zaledwie kilka minut

Integracja z narzędziem polegała po prostu na wrzuceniu kodu w sekcję <head>, poznanie narzędzia to również kwestia kilku kolejnych minut. Z punktu widzenia użytkownika: mega prosty i intuicyjny interfejs umożliwia konfigurację powiadomienia w kilka kliknięć. Dopasowanie koloru przycisku akcji do stylu strony centeo.pl to przeklejenie kodu koloru i gotowe. Dosłownie,

Wdrożenie powiadomień Notipack na serwisie Centeo.pl przebiegło błyskawicznie.

Opis przypadku:

Centeo.pl to serwis dedykowany sklepom internetowym, które działają na platformie CENEO. Prowadzenie kampanii, w szczególności z dużym portfolio produktowym i sporą konkurencją to praca na cały etat. Usługa Centeo optymalizuje koszty, poprzez automatyzację bidowania oraz szereg działań wpływających na zwiększenie efektywności sprzedaży w tym kanale.

Sprzedaż usługi B2B wymaga budowy zaufania i przekonania w tym przypadku potencjalnego Klienta do wykorzystania narzędzi centeo.pl do osiągnięcia przewagi nad konkurencją. Celem kampanii na tym etapie była rejestracja i podpisanie umowy o współpracy na plan usługi abonamentowej w określonej wysokości (1 000 zł najniższy pakiet).

Jakie powiadomienia wykorzystaliśmy?

Pierwszym powiadomieniem, które przyniosło niemal natychmiastowe efekty był powiadomienie typu “on exit pop-up”. Na stronę kierowany był kaloryczny ruch: zarówno organiczny, jak i z kampanii performance (FB Ads oraz Google Ads). Konwersja była satysfakcjonująca, aczkolwiek marketerzy wiedzieli, że można jeszcze z tego ruchu “wycisnąć” dodatkowe efekty – i tu kluczowym czynnikiem była aktywizacja i motywacja użytkowników odwiedzających stronę do kontaktu, konsultacji 1:1 z handlowcem centeo.pl

Tak wyglądało gotowe powiadomienie – ustawione na intencję wyjścia:

Efekty?

Już w pierwszym dniu 2 umówione konsultacje, a w kolejnych – następne. Średnia dziennie 2-3 leady, które “wpadły” niezależnie od wszystkich innych działań i formularzy obecnych na stronie.

W 2 miesiące od rozpoczęcia wyświetlania powiadomień ilość leadów pozyskanych za pośrednictwem Notipack skutkowała imponującym rezultatem ponad 30 000 zł przychodu na podstawie podpisanych umów po indywidualnych konsultacjach 1:1 z przedstawicielem Centeo. Kwota ta to przychód liczony z pierwszego miesiąca abonamentu, zatem w długiej perspektywie efekt współpracy należy zmierzyć wskaźnikiem LTV co wielokrotnie zwiększa wartość przychodu wygenerowanego dzięki Notipack. Przy tak niskim koszcie abonamentu Notipack, ROI z inwestycji w narzędzie wynosi… 517 000%!

Wypróbuj notipack za darmo, nic nie ryzykujesz ??

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *