Jak zwiększyć konwersję w sklepie internetowym? Funkcjonalności Notipack, które mogą Ci w tym pomóc

Konwersja czyli co?

To jedna z najważniejszych metryk, na którą MUSISZ zwracać uwagę prowadząc swój sklep internetowy. W uproszczeniu konwersja to osiągnięty cel. Mogą to być różne cele, mogą to być mikrokonwersje oraz makrokonwersje.

W sklepie internetowym najważniejszym celem będzie dokonanie zakupu – makrokonwersja. Inne cele czyli mikro konwersje, jakie może użytkownik zrealizować, a są istotne z punktu widzenia biznesu to na przykład: wypełnienie formularza kontaktowego, zapis do newslettera, wysłanie zapytania, rejestracja konta klienta, kliknięcie w banner reklamowy.

Co to jest wskaźnik konwersji?

Wskaźnik konwersji to liczba konwersji podzielona przez liczbę wszystkich odwiedzin strony.

WSKAŹNIK KONWERSJI = (ILOŚĆ KONWERSJI / ILOŚĆ UŻYTKOWNIKÓW) * 100%

Dlaczego wskaźnik konwersji jest tak ważny?

Bo określa skuteczność i efektywność kanałów sprzedaży czy źródeł ruchu. Po tym wskaźniku rozpoznajesz skuteczność reklamy z FB Ads czy Google Ads czy innych płatnych kanałów.

Im wyższy wskaźnik konwersji tym lepiej. Średni wskaźnik konwersji w e-commerce to 3% i traktuje się to jako wynik bardzo dobry. Czy da się osiągać lepsze wyniki? Z pewnością tak, jednak wszystko zależy od wielu czynników: jakości reklamy, strategii kampanii, pozycjonowania, treści, jakości zdjęć, zaufania, marki, wyglądu strony, prędkości wczytywania i wielu, wielu innych czynników, z których każdy może wpływać na to czy użytkownik finalnie dokona zakupu czy nie. Czasem wystarczą niewielkie zmiany elementów na stronie czy w koszyku, aby zwiększyć wskaźnik konwersji o kilkanaście procent.

Notipack powstał z myślą o tym, aby pomóc sklepom internetowym (ale i nie tylko, bo wykorzystać nasze funkcjonalności może de facto każdy rodzaj biznesu do swoich potrzeb) w zwiększaniu konwersji poprzez dynamiczne i aktywne powiadomienia, które mogą się pojawiać na różnych etapach ścieżki zakupowej użytkownika.

Zacznijmy od social proof

Czyli zaufanie do marki i potwierdzenie tegoż zaufania przez rzeczywiste opinie – na temat sklepu i/lub produktu. Tego rodzaju działanie wpływa na konwersję, brak opinii czy ich mała ilość wzbudzają podejrzenia. Klient chce być pewien, że jego zakup będzie przebiegał bezpiecznie i bezproblemowo. Satysfakcję z zakupu potwierdzą zatem opinie. Ważne, aby były realne. Jeśli zdarzy się negatywna, nie kasuj jej – dojdź do porozumienia, skontaktuj się z Klientem, daj swój komentarz. Publikację realnych opinii w formie wychodzących powiadomień bardzo łatwo skonfigurujesz w Notipack.

Kolejne funkcjonalności, które możesz wykorzystać w swoim sklepie, a które z pewnością wpłyną pozytywnie na konwersję to powiadomienia pop-up czy przyklejone w określonych miejscach belki, na których możesz zaprezentować kod rabatowy, promocję dnia czy odliczanie promocji. Szczególnie ta ostatnia funkcjonalność jest bardzo ciekawa, bo wpływa na „sense of urgency”, klienci widzą odliczany czas i mają poczucie, że oferta wkrótce się zakończy, co motywuje ich do dokonania działania tu i teraz, w tym momencie. Nie odwlekają decyzji na później, przyspieszają ją i dokonują zakupu od razu. A na tym właścicielom sklepu, marketerom i osobom zarządzającym sklepem internetowym zależy, nieprawdaż?

Jeśli klient zamierza opuścić stronę – co zrobić?

Można mu wyświetlić jeszcze pop-up i zatrzymać go specjalnym kodem rabatowym czy zachętą do kontaktu albo zapisu do newslettera, poprzez który otrzyma rabat. Taką funkcjonalność również znajdziesz w narzędziu Notipack.

Jedną z ciekawszych funkcjonalności Notipack jest Video Box – czyli możliwość wyświetlenia w witrynie widgetu z filmem przedstawiającym produkt, markę czy cokolwiek innego, co uznasz za właściwe w danym momencie.

Czasem bywa, że oferta jest zbyt skomplikowana, klient potrzebuje więcej czasu do namysłu – możesz wykorzystać kolejną funkcjonalność czyli wyświetlić zachętę do pobrania e-booka: poradnika, tutoriala, cennika czy periodyka Twojej marki. To dobra okazja, aby wręczyć Klientowi coś za darmo, coś co mu się przyda i co mógłby wykorzystać do realizacji swoich potrzeb.

Temat konwersji to temat „rzeka”, ilość czynników wpływających na zakup klienta w sklepie internetowym jest ogromna. Warto zatem wykorzystać wszystkie możliwe środki i narzędzia, aby wpłynąć na zwiększenie wskaźnika konwersji. Notipack będzie dla Ciebie i Twojego sklepu przydatnym i super wygodnym narzędziem, które skonfigurujesz szybko, łatwo i bezproblemowo – przekonaj się, że to banalnie proste i wypróbuj za darmo, nic nie ryzykujesz 🙂

Rozpocznij dyskusję

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *